Jakich firanek nie trzeba prasować?
Zadbane okno to wizytówka każdego mieszkania. Nieodłącznym elementem takiego okna jest piękna i pachnąca firanka. Pranie firan nie należy do ulubionych zajęć większości kobiet. Czy wiesz, że istnieje wiele materiałów, których nie trzeba prasować?
2017-10-17, 12:45

Jak uniknąć prasowania?

Jeśli chcesz to zrobić, to zdecyduj się na firany wykonane z niegniotącego się (lub celowo pogniecionego) materiału. Tutaj masz do wyboru, na przykład tzw. firany kreszowane, czyli fabrycznie pomięte. Ich nierówna faktura sama w sobie tworzy interesujący efekt ozdobny, który nie ma nic wspólnego z niedbalstwem.

 

Możesz także wybrać materiały, które „prasują się” same. Do nich należą grubsze i cięższe materiały, które samoistnie się prostują i wygładzają pod swoim własnym ciężarem, gdy tylko rozwiesisz je w pionie.

 

Do materiałów, które nie trzeba prasować, należą także firany żakardowe (cechuje je trwałość i wytrzymałość, a także bogate zdobnictwo) oraz tak zwana markizeta – delikatna siatka, która prostuje się bez prasowania. Podobnie będą zachowywać się firany z różnego rodzaju siatek oraz tiulu – mimo że na pierwszy rzut oka wydają się lekkie.

 

Jak prać firany bez prasowania?

To nic trudnego! Większość firan bez prasowania (wykonanych są z materiałów takich jak żakard, markizeta, organza czy tiul) jest również bardzo łatwych do wyprania. Poszczególne materiały pierz w możliwie jak najniższej temperaturze – najlepiej nieprzekraczającej 30 stopni Celsjusza. Aby odświeżyć firany, zwykle wystarczy tzw. szybkie pranie (ok. 30-40 min). Do prania użyj delikatnego płynu zmiękczającego tkaniny. Wybierz produkt specjalnie przeznaczony do prania firan.

 

Pamiętaj, aby ustawić pralkę na minimalne obroty wirowania, ponieważ dzięki temu firanki nie będą pomięte.

 

Uwaga! Jeśli masz możliwości zawieszenia wilgotnych firan od razu na karniszu, to zrób to zaraz po wyjęciu z pralki. Jeśli nie posiadasz warunków do suszenia na świeżym powietrzu – wykorzystaj po prostu suszarkę bieliźnianą. Wtedy warto firany rozłożyć na ręczniku, dzięki temu pręty suszarki nie odbiją się na strukturze materiału.

 

Gdzie kupić firany niewymagające prasowania?

Istnieje wiele opcji i możliwości. Wszystkie dostępne propozycje można znaleźć w naszych salonach stacjonarnych w całej Polsce lub sklepie internetowym www.eurofirany.com.pl

 

 

O marce:

EUROFIRANY to rodzinna firma obecna na polskim rynku od 1991. Pozycję lidera w branży home decor zapewniła marce dbałość właścicieli o niespotykaną oryginalność i najwyższą jakość. Od początku główną inspiracją dla nowych kolekcji były krajowe i międzynarodowe targi wnętrzarskie, a także bliska współpraca z ikonami stylu i znanymi projektantami na całym świecie, jak Eva Minge czy Pierre Cardin.

 

Dynamiczny rozwój firmy w ciągu 26 lat przyniósł właścicielom wiele wyzwań. Miarą sukcesu jest stan obecny: EUROFIRANY to blisko 80 salonów stacjonarnych, stała współpraca z ponad 1000 sklepów w kraju i zagranicą, a także sklep online zapewniający pełny komfort zakupów i szeroki asortyment.

 

Oferta firmy obejmuje wszelkie tkaniny, dodatki oraz akcesoria niezbędne w pięknie zaaranżowanych wnętrzach. Na kartach cyklicznie wydawanych firmowych katalogów klienci znajdą bardzo szeroki wybór firan i zasłon oraz m.in. narzuty, koce, pościele, prześcieradła, ręczniki, koce, obrusy, obrazy, lampy, kosze, szkatułki, kwiaty dekoracyjne oraz ceramikę użytkową.

www.eurofirany.com.pl

KONTAKT / AUTOR
Izabela Kościów
Eurofirany
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015.  Dla dziennikarzy